Rezonans magnetyczny w ubezpieczeniu zdrowotnym
Rezonans magnetyczny (często stosowanym skrótem jest MR) jest faktycznie skrótem zwyczajowym – prawidłowa terminologia to obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego. Obok tomografii komputerowej jest jednym z najbardziej powszechnych, wysokospecjalistycznych badań diagnostycznych w medycynie.
Coraz częściej lekarze kierują na badania rezonansem magnetycznym. W efekcie klienci decydujący się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne pytają o zakres tego badania diagnostycznego. Nie we wszystkich pakietach medycznych występują świadczenia MR. W podstawowych pakietach często nie występują wcale badania rezonansem czy tomografia komputerowa, albo badania te są limitowane na przykład do jednego świadczenia w roku.
W pakietach medycznych bardziej rozbudowanych świadczenia zdrowotne MR występują w szerokim zakresie. Ubezpieczony może wówczas korzystać ze świadczenia w ramach swojego pakietu (bez ponoszenia dodatkowych kosztów). Zazwyczaj w wykazie świadczeń danego pakietu występują szczegółowe, rozbudowane listy konkretnych części ciała objętych badaniem MR. Warto, aby przy wyborze pakietu upewnić się czy w zakresie jest szerokie spectrum badań, między innymi MR głowy (mózgu), MR różnych części kręgosłupa czy MR jamy brzusznej.
Procedura skorzystania z diagnostyki rezonansem magnetycznym w ramach prywatnej opieki medycznej jest bardzo uproszczona. Na badanie MR należy posiadać skierowanie od lekarza specjalisty (np. ortopedy). W zależności od posiadanego pakietu, badanie takie może wymagać wcześniejszego kontaktu z ubezpieczycielem aby potwierdzić badanie. Badanie MR można wykonać w wyznaczonych placówkach medycznych w danej lokalizacji, ponieważ zarówno sprzęt jak również samo badanie są wysoko-kosztowe.
Szukasz ubezpieczenia zdrowotnego z szerokim zakresem badań laboratoryjnych i diagnostycznych? Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji – skontaktuj się z nami i poznaj najlepsze oferty.
Artykuły i porady